POŁĄCZ SIĘ Z NATURĄ

Dowiedz sie jak!

Monika i Marika- od lat związane jesteśmy z tematyką budowania relacji, w tym relacji z naturą i w naturze.
🌿
Monika- dziennikarka, socjolożka, specjalistka ds. komunikacji społecznej, psycholożka w trakcie kształcenia.
Od lat prowadzi warsztaty rozwojowe dla rodziców i kobiet w tym między innymi „Kobiety lasu”, „Kręgi Mam poza schematami”. Jest trenerem fundacji FamilyLab założonej przez duńskiego pedagoga Jespera Juula.
🌿
Marika – zawodowo architektka krajobrazu, która kreuje przestrzeń: tę małą i tę dużą! Z tej funkcji nie wychodzi chyba nigdy, bo na co dzień dba, aby w jej ogrodzie życia panowała równowaga. Lubi uporządkowane grządki ale i zostawia miejsce na dzikie alejki. Jej ogród zawsze tętnił życiem i był pełen barw, ale użyźniła go jeszcze bardziej kończąc „Dzikie studia”, które otworzyły jej nowe horyzonty myślowe i zmieniły sposób patrzenia na świat wokół.
🌿
Nasze zainteresowania związane z wpływem natury na dobrostan człowieka i relacji, związane są przede wszystkim z osobistymi doświadczeniami każdej z nas. Na własnej skórze mogłyśmy poczuć wpływ przebywania w przyrodzie na: walkę z chorobami autoimmunologicznymi, spadkami, nastroju, budowanie relacji ze sobą i innymi.
🌿
Przez wiele lat zgłębiałyśmy wiedzę o tym w jaki sposób możemy wpłynąć na poprawę naszego życiowego dobrostanu, wykorzystując witaminę N- dostępną nam wszystkim, bezpłatnie, bez recepty. Wiedzę tą pogłębiałyśmy dwutorowo: Monika od strony socjologiczno-psychologicznej, Marika od tej „dzikiej”, przyrodniczej.
Z połączenia tych doświadczeń, wiedzy i naszej przyjaźni powstał projekt „wLas poPas”. Zapraszamy na naszą wspólną ścieżkę.

Natura jako plaster na duszę. Budowanie relacji z naturą i w naturze receptą na dobrostan.

Wykład

Natura jako plaster na duszę. Budowanie relacji z naturą i w naturze receptą na dobrostan.
🌿
poprowadzą: Stacja Relacja- Monika Stutz Kowalska i Marika Łobejko
🌿
Czy wiecie ile czasu powinniśmy spędzać codziennie w otoczeniu natury? Godzinę? Dwie? No to teraz Was zaskoczymy.
🌿
Wszelkiego rodzaju raporty, badania i zalecenia lekarzy informują, że powinniśmy być na zewnątrz przez 4-6 godzin każdego dnia! A teraz czas na rachunek sumienia….
🌿
Policzycie ile czasu spędziliście w otoczeniu natury w tym tygodniu? Choć w Polsce nie przeprowadzono jeszcze dokładnych badań, te z USA, gdzie przeciętne dziecko spędza od 4 do 7 minut, bawiąc się każdego dnia na zewnątrz i ponad 7 godzin dziennie przed ekranem komputera, telewizji lub smartfona, powinny być dla nas alarmujące!
🌿
Nie ukrywajmy Kochani… w tą stronę zmierzamy…
🌿
Dlatego chcemy zaprosić Was na ważny warsztat, podczas którego poza solidną dawką wiedzy o dobroczynnym wpływie natury na człowieka, o tym jak zmienić codzienne nawyki, by dać naturze szansę na poprawę naszego dobrobytu, otrzymacie również konkretne wskazówki i pomysły, których wdrożenie po powrocie do domu zapewni Wam dawkę witaminy N taką, jakiej potrzebujecie!
Bo okazuje się, że natura może być plastrem na duszę! I nie musimy wcale łykać zamkniętych w chemicznych pastylkach witamin i suplementów, by lepiej spać, umieć się wyciszyć i zrelaksować, czy pozbyć bólów głowy i kręgosłupa.
🌿
Podczas warsztatów sami zdiagnozujecie Wasze potrzeby i stworzycie dla siebie receptę. Ale nie taką, z którą pobiegniecie do apteki! Porozmawiamy też o tym na jakie aspekty naszego codziennego życia może mieć wpływ przebywanie w przyrodzie, dlaczego powinniśmy zacieśniać więź z matką ziemią, jak to się dzieje że natura potrafi wyregulować nasz układ nerwowy, poprawić koncentrację, nawet u osób z ADHD, wzmacnia świadomość, spostrzegawczość , rozwija poznawczo, łagodzi wpływ stresu, pomaga budować odporność psychiczną , rozwija kreatywność i stymuluje interakcje społeczne.
🌿
Będzie też o tym, dlaczego warto rozmawiać ze zwierzętami, zanurzać się w leśnych kąpielach, patrzeć w słońce, chodzić na boso i słuchać szumu drzew…
🌿
Jesteście ciekawi? Zapraszamy

BRZMI JAK COŚ DLA CIEBIE?

Dołącz i przeżyjmy to RAZEM!