Warsztaty z Mead Ladies

Doświadcz tego!

Gosia Ruszkowska i Kaja Nowakowska – współzałożycielki duetu Mead Ladies, autorki dwóch książek o dzikich roślinach jadalnych:

  • Dzikie smaki. Kuchnia zwariowanego zbieracza roślin oraz
  • Dzikie kiszonki i inne fermentacje.

co dzień w swojej pracowni prowadzą warsztaty z zakresu zielarstwa, dzikiej kuchni fermentacji, mydlarstwa, botanicznych kosmetyków i barwierstwa. W swojej działalności zgłębiają niemal każdy aspekt botaniki użytkowej i wciąż szkolą się w nowych dziedzinach. Wkrótce na rynku zadebiutuje ich nowa marka, a roślinne produkty stworzone przez dziewczyny od podstaw będzie można powąchać, dotknąć, obejrzeć i kupić w czasie festiwalu 🙂

Dziewczyny podzielą się z uczestnikami i uczestniczkami wiedzą podczas dwóch wykładów i spaceru botanicznego.

LECZNICZE I KOSMETYCZNE WŁAŚCIWOŚCI GRZYBÓW

WARSZTAT 1

Mimo że grzyby mają swoje stałe miejsce w naszej kulturze kulinarnej, przez wiele lat były uznawane za bezwartościowe pod względem odżywczym i leczniczym. Zapomnieliśmy o tym, że były czasy kiedy zajmowały ważne miejsce obok ziół w wiedźmiej apteczce i praktyce.

Ostatnie lata odkrywają na nowo ich fascynujące i różnorodne zastosowanie zarówno w profilaktyce, jak i leczeniu, nie wspominając o kosmetyce. I mówimy tu zarówno o świecie grzybów dobrze nam znanych jak kurki, boczniaki czy podgrzybki, ale też grzybów nadrewnowych (hub), takich jak hubiak, soplówka czy wrośniaki. Takich przykładów jest o wiele więcej, a i zastosowań grzybów – wiele. Można z nich robić kosmetyki, wspaniałe kadzidła czy… kapelusze.

O tym wszystkim opowiemy wam na naszym wykładzie. Nie zabraknie etnomykologicznych opowieści i praktycznych wskazówek czy przepisów, jak lecznicze, kosmetyczne czy magiczne właściwości grzybów wprowadzić do codziennego życia. Niech żyje funga!

 

ROŚLINY DOBRE DLA NASZEJ SKÓRY

WARSZTAT 2

Od lat na łąkach, w lasach, nad rzekami zbieramy rośliny, które przetwarzamy w naszej pracowni. Tworzymy z nich maści, kremy, toniki, które naprawdę działają.

Chcemy wam pokazać, jak wiele roślin, które rosną blisko nas, może się przysłużyć dobrostanowi naszej skóry. Co stosować przy trądziku? Co przy skórze problematycznej – łuszczącej się, skłonnej do przesuszania się, wyjątkowo wrażliwej? Czy w naturze może znaleźć… roślinny botoks? I w końcu jak pozyskiwać z roślin cenne substancje?

Podzielimy się z wami naszą wiedzą i przepisami na proste specyfiki, które mogą wam pomóc w dbaniu o skórę na co dzień.

BRZMI JAK COŚ DLA CIEBIE?

Dołącz i przeżyjmy to RAZEM!