WARSZTATY TANECZNE

Poznaj się głębiej.

Całe moje życie związane jest z ruchem, ludźmi i przyrodą. Jestem głęboko przekonana, że ruch pochodzący z serca, z mięśni, kości zmienia emocje, wpływa na kontakt ze sobą i ze światem.

🌿
Praktyka, którą proponuję to głębsze poznanie siebie. Czasem jest to praca indywidualna, czasem w grupie. Niektóre historie potrzebują więcej intymności, bezpośredniego kontaktu, inne przemieniają się w grupie.

🌿
Z wykształcenia jestem terapeutką i superwizorką psychoterapii tańcem i ruchem, nauczycielką ruchu w podejściu Laban Bartenieff oraz trenerką. Ukończyłam szkolenia certyfikujące: w Laban International Movement Studies® oraz w Polskim Instytucie Psychoterapii Tańcem i Ruchem, gdzie obecnie pracuję jako nauczycielka.
Od 9 lat lat prowadzę autorskie Treningi Świadomości: ciała, emocji, myśli i relacji oraz Grupy Wytańczając język ciała. Razem z Karen Studd towrzę i prowadzę roczny Kurs: ŚWIADOME CIAŁO, JĘZYK RUCHU. Laban Bartenieff Movement i techniki terapii tańcem w praktyce własnej i pracy z ludźmi. Współpracuję z WCIES i Akademią umiejętności społecznych w Warszawie.

🌿
Ponadto od 18 lat prowadzę terapię indywidualną i od 9 superwizję praktyki zawodowej Studiowałam teorie ruchu, teorie psychologiczne, rozwojowe, techniki terapii tańcem i ruchem, podejście Laban Bartenieff, Body Mind Dancing, tańczyłam kontakt impro-wizację, Open Floor i bardzo je cenię. Przetańczyłam ponad 26 lat, jeżdżąc po różnych krajach, miastach, wioskach, płacząc, złoszcząc się, bojąc, ucząc i odkrywając piękno kontaktu ze sobą i z drugim człowiekiem. Wiem, że ciału można zaufać. Często pracuję z osobami, które są trenerami, coachami, terapeutami, nauczycielami i instruktorami różnych technik tańca i ruchu.

🌿
Uczę niestandardowych, pogłębionych sposobów pracy, które angażują całą osobę/grupę i poszerzają perspektywę pracy z nim o sferę niewerbalną. Pracuję traktując człowieka jako całość, a ruch jako pierwszy, naturalny język, który jest połączony zarówno z emocjami jak i myśleniem. Bardzo bliskie jest mi zdanie Mirandy Tuffnell o tym, że “całe nasze poznanie świata zaczyna się w ciele”.

 

WYTAŃCZYĆ ODPOWIEDŹ CIAŁA

WARSZTAT RUCHOWY

Podczas warsztatu rozgrzejemy się przepływem i kontaktem z naturą płynów i barw języka ruchu, pozwalając, by muzyka zabierała nas w podróż do siebie w głębsze wymiary pytań i pragnień. Zadbamy, by nastroić ciało, pierwszy swój dom na otwarcie i połączenie z emocjami i kreatywnością sprawdzając, co w ruchu chce się wyrażać.

🌿

Stworzymy przestrzeń na proces twórczy: taniec z pytaniem, indywidualnym dla każdej osoby.

🌿

Zaproszę do wejścia na ścieżkę do pytania, otworzenie innej perspektywy, współdzielenie przestrzeni i wzajemną inspirację. Być może odnajdziesz odpowiedź, wskazówkę, inną optykę sytuacji lub po prostu zauważysz coś, co było zasłonięte. Bez napinania na wielkie odkrycie. Będziemy otwierać przestrzeń kreatywności, która nie lubi nacisku i musu. Po to, by wykańczać kolejne warstwy życia w ciele, emocjach, myślach i duszy.

🌿

Zatańczymy szybko i wolno, w skupieniu i rozpuszczeniu uwagi, z różną intensywnością przepływu, siłą i delikatnością, ze wszystkim, co przyjdzie. Zatańczymy sami z pytaniem, ale i w relacji z innymi i całą grupą, czyli różnorodnie, tak jak każdy poczuje.

🌿

Zapraszam do praktyki świadomego bycia w ciele, łączenia ciała z sercem i umysłem po to, by być prawdziwie w relacji ze sobą, z innymi, ze światem. Metody, z których czerpię to: Laban Bartenieff Movement, Terapia tańcem i ruchem, BodyMind Dancing z elementami pracy somatycznej.

BRZMI JAK COŚ DLA CIEBIE?

Dołącz i przeżyjmy to RAZEM!